Български монети от Освобождението до 1944г.

По повод националния празник на Република България

3 МАРТ  ИСТОРИЧЕСКИ  МУЗЕЙ  БОТЕВГРАД  ВИ  КАНИ  НА  ИЗЛОЖБА

БЪЛГАРСКИ  МОНЕТИ  ОТ  ОСВОБОЖДЕНИЕТО  ДО 1944г.

Колекцията е представена от   СОФИЙСКОТО  НУМИЗМАТИЧНО  ДРУЖЕСТВО „ГЕОРГИ  С. РАКОВСКИ”

Директорът на музея г-жа Тодорка Коцева откри изложбата, като представи накратко инж. Клюнков и неговия син-Стоян Клюнков, чиято неуморна работа в последните дни направи възможен достъпа до богатата им семейна, лична  колекция, от която са и повечето монети.

Изложбата бе представена от нашия съгражданин инж. Николай Клюнков, който изключително увлекателно разказа историята на появата на първите български монети от Княжество България. Изложбата уважиха с присъствието си кметът на община Ботевград г-н Иван Гавалюгов, заместник кметовете на община Ботевград, представители на общинското ръководство, много гости и граждани на общината. Монетите от Княжество България и Царство България са подредени по хронологичен ред във фоайето на ІІ етаж на музея могат да бъдат разгледани без входна такса.

З А П О В Я Д А Й Т Е !