Ботевградските скаути по пътя на Ботевата чета

В Международния ден на музеите, в зала "Орханиец"  бе представена документалната  изложба на Момчил Пенев "Ботевградските скаути по пътя на Ботевата чета". Тя проследява историята на скаутското движение в района и участието в похода "Козлодуй-Околчица".  От 1997г. в снимков материал е проследен пътят на ботевградските скаути-походи, награди, отличия, лагерни огньове, приятелства и всичко това на фона на прекрасната българска природа. Момчил Пенев разказа накратко лични впечатления и спомени натрупани по време на похода преминаващ по стъпките на Ботевата чета. С Десислава Иванова припомниха и  по-далечни във времето, години. Заедно вървяха след спомените от 1984г., когато са част от представителния отряд на ПМГ"Акад.проф.д-р Асен Златаров". Свои впечатления сподели и г-н Чолаков, също участник и ръководител на група по време на похода.