Детска изложба на 1 юни

На 1 юни 2014г. в  Деня на детето,  Исторически музей Ботевград представи  изложба на възпитаниците от  Школата по изобразително изкуство с ръководители Димитринка Томова и Станислава Комитска.
Изложбата  откри  директорът на музея г-жа Тодорка Коцева, като и подари  диплянката на Историческия музей, издадена във връзка с неговия 55 годишен юбилей на всички присъстващи деца.
Димитринка Томова поздрави  уважилите събитието и обяви, че от 1 юни 2014г. школата ще носи името „Хармония” – в съответствие с хармоничната творческа обстановка, в която се обучават бъдещите художници.
Изложени са около 100 творби, представящи различни техники, прилагани в изобразителното изкуство, като във всяка от картините се оглежда уникалната творческа идентичност на вероятно бъдещите художници.