Диана Арк"Магията на живописта"

В инициативата "Салон на изкуствата 2015" Исторически музей Ботевград представя изложба "Магията на живописта" на Диана Арк. Тя е професионален художник от Естония, преселила се наскоро в България. Нейни творби красят галерии и частни колекции в Естония, Холандия, Германия, Англия, САЩ...В момента художничката работи по проект"Открит дом-ателие на художника" в Струмяни, близо до Сандански. В ателието има постоянна изложба от нейни картини, провеждат се семинари и курсове по живопис. А с картините й можем да въздействаме и променяме живота си, според използваният в тях метод на хромотерапията. Това е терапия влияеща на нашето съзнание и емоционално състояние. Цели постигане на естествена хармония посредством набор от цветове и символи. Както казва самата Диана Арк, това е и езикът на който божественото творение говори с нас за пътя към красотата, живота, силата, вечността.

На този пъстър, нестандартен "диалог" можете да се насладите, разглеждайки подредената изложба в музея.

З А П О В Я Д А Й Т Е!