Документалното наследство на Никола Ракитин-поет и воин

От  26 ноември 2015г., съвместно с Националния литературен музей,  представихме изложба "Документалното наследство на Никола Ракитин-поет и воин", във връзка с празника на града и 100 години от началото на Първата световна война, в която нашият именит съгражданин участва.

Книги, фотографии, лични писма, ръкописна история на Орхание ...  могат да бъдат разгледани във фоайето на ІІ етаж на Исторически музей Ботевград. Изложбата е едно своеобразно преклонение пред паметта на именития ни съгражданин. Организира се в такъв мащаб за пръв път в нашия град и е уникална възможност да се докоснем до едно изключително по своя мащаб и талант народополезно творческо дело-това на поета, воина  и директора на музея в Плевен-Никола Василев Ракитин.