Филателен експонат на тема "Еволюция на гръбначните животни"

Филателен експонат "Еволюция на гръбначните животни" бе представен в зала "Орханиец" на Исторически музей Ботевград. Изложбата откри г-жа Тодорка Коцева, представяйки Момчил Пенев, който е член на Съюза на българските филателисти. Той е роден в София, основно училище завършва в ОУ"Васил Левски" Ботевград, където негов преподавател по литература е г-жа Станимира Гигова. Тя се оказва, че е човекът, който пръв въвежда Момчил сред чудесата на филателията в кръжок към училището.Филателният експонат е събиран повече от 30 години  с експонати от цял свят-Аржентина, Гранада, Сингапур... В представянето на изложбата се включи и г-жа Станимира Гигова-председател на филателното дружество в Ботевград, като разказа накратко историята на създаване на колекцията. Тя уточни, че за експоната си „Еволюция на гръбначните животни” Момчил Пенев получава посребрен бронзов медал от Световната младежка филателна изложба през 1984 година в Плевен.  филателният експонат бе представен на фона на екзотична африканска музика.