Изложба на Марк Цеков

За повече информация, натиснете тук.

Марк Цеков  еученик от 8-ми клас на ПМГ"Акад.проф.д-р Асен Златаров" Ботевград. Започва да рисува през 2010г. За себе си казва, че черпи идеи единствено от своето въображение. Рисуването за него е занимателно хоби, каквото е и писането на стихове и проза.  Във всяка една рисунка талантливото момче търси  символика.  Предпочита да рисува предимно с акварел, но има и  рисунки с маслени бои. Често картините му са с мистични сюжети, пълни с енергия. Марк много обича да рисува и всичко, свързано с растителността. „Цветята дават повече положително настроение, защото ни се усмихват. Впечатлявам се от дивата растителност, тя влиза в душевността ми”, обяснява Марк. Той обича да съчетава рисуването с нетипичното за днешните млади хора, а именно разходките сред природата.
        Директорката на музея Тодорка Коцева пожела на талантливото момче успешна нова учебна 2012/2013 годинa. Тя  поздрави също присъстващите Даниела Колева (Директор на ПМГ) и Венета Терзийска (преподавател по география) дошли  да разгледат творбите на Марк. Учителите похвалиха момчето за неговия талант и интересен поглед към света и природата, като му пожелаха много творчески успехи.