Изложба на Спас Киричев и Маргарита Иванова

В инициативата "Салон на изкуствата 2012г."  бе открита изложба на скулптора Спас Киричев  и художничката  Маргарита Иванова в зала „Орханиец” на Исторически музей - Ботевград. Двамата са членове на Съюза на българските художници и живеят в град Пазарджик. На официалното откриване бяха показани скулптурни композиции и керамични пана. Спас Киричев има поставени монументални паметници и композиции в повече от десет града в България. Една от първите му скулптури е познатата на ботевградчани мраморната композиция „Майчинство”, изобразяваща майка с дете пред болницата на града. Днес тя се намира в двора на ОДЗ „Иглика”. Г-н Кирчев е известен с творбите си и в международни форуми на изкуствата. Маргарита Иванова работи в областта на кавалетната керамика и монументална пластика. Участва в  ръководството на секция „Керамика” при СБХ. Председател е на Представителство на СБХ – Пазарджик. Тя също има международни участия. Нейни творби са закупувани от чуждестранни ценители на изкуствата в Европа, САЩ и други страни.