Изложба живопис на Мариана Бахнева

Международният празник на жената 8 март  Исторически музей Ботевград отбелязва с изложба живопис на варненската художничка Мариана Бахнева.

Мариана Стоянова Бахнева е родена на 04.04.1964г.  Занимава се с рисуване от 1990г.

От 2010г е член на СБХ. Участва в общи изложби през годините 2010, 2011, 2012, 2013г. В периода 2011-2012г. има постоянна изложба във гр.Варна,Галерия "Марти". Има продадени картини в Германия, Англия, Швейцария, Америка, Турция, Русия, както и в България.

В момента работи и живее в Разград и Варна.

В Исторически музей Ботевград Мариана Бахнева представя 23 картини.

Зала "Орханиец" е осеяна със слънчогледи, люляци, теменуги, божури ..., Пролетта докосва морска вълна, образ на жена, тигър... Картините на Бахнева са изпълнени с изначална воля за живот- пъстри мигове сред сивия човешки делник.

Успех на талантливата художничка!