Изложба-живопис на Цветелина Христова

От  13 септември 2015г. в рамките на инициативата "Салон на изкуствата 2015г.",  Исторически музей Ботевград  представя самостоятелна изложба-живопис на Цветелина Христова.

Тя е родена  през месец март 1982г. в Ботевград. Средното си образование завършва в гр. Правец. Няколко години работи в родния си град, а след това е приета за студентка в София. Завършва СУ "Св. Климент Охридски", със специалност: Археология. Започва да се занимава с рисуване по време на следването си. Малко след това обаче обстоятелствата налагат да прекрати тази си дейност, до началото на  2015 година, когато отново посяга към четките.

Цветелина Христова за първи път в творческата си биография организира самостоятелна изложба. Тя е част от реализацията на амбициозната цел на екипа на музея  да открива и подпомага изявата на млади художници от Ботевград.

Изложбата бе открита в неделния ден от директора на музея г-жа Тодорка Коцева, която даде думата на художничката да се представи пред ботевградската публика.