Маргарита Иванова-изложба керамика

На 3 декември 2015г. в рамките на инициативата "Салон на изкуствата 2015"  представихме самостоятелна изложба керамика на Маргарита Иванова

„...И  жената инкогнито”

Маргарита Иванова е учила в Средно специално художествено училище по сценични кадри – гр. Пловдив. През 1990 г. завършва Национална художествена академия – гр. София, специалност “Приложно изкуство – керамика“  при акад. Венко Колев и проф. Красимир Джидров. Работи в областта на кавалетната керамика, монументална и малка пластика. Член на СБХ. Участва в  ръководството на секция “Керамика” при СБХ. Председател на Представителство на СБХ – Пазарджик. Член на международна творческа организация Creative-Kreis-International-world wide artist. Член на Дружеството на пловдивските художници. Член на Дружеството на пазарджишките художници.
  Получава награда за пластика на Община Пазарджик – 2003 г. Награда “Георги Машев” на Дружеството на пазардишките  художници – 2012 г.

Има реализирани монументални творби в Пазарджик, Варна, община Ракитово...

Представила е самостоятелни изложби в:

• 1995 г. – гр. Пазарджик, фоайето на зала “Маестро Георги Атанасов” – гр. Пазарджик
  • 2008 г. – самостоятелно представяне в рамките на традиционната  изложба „Св. Спиридон” на секция “Керамика” към  СБХ – гр. София
  • 2009 г. – гр. Пловдив, галерия “Възраждане”
  • 2010 г. – гр. Варна, галерия “Актив арт”
  • 2010 г. – гр. София, галерия-книжарница “София прес”
  • 2011 г. – гр. Пловдив, галерия “Възраждане”
  • 2011 г. – гр. Пазарджик, Художествена галерия “Станислав Доспевски”
  • 2011 г. – гр. Плевен, Общинска изложбена зала “Христо Бояджиев”
  • 2012 г. – гр. Ботевград, Исторически музей
  • 2012 г. – гр. Правец, Исторически музей
  • 2012 г. – гр. Пещера, Градска художествена галерия “Веселин Стайков”
  • 2012 г. – гр. Велинград, Градска художествена галерия
  • 2013 г. – гр. Поморие, галерия “Поморие”

Талантливите й творби ще красят зала "Орханиец" до 9 февруари 2016г., до когато могат да бъдат разгледани и закупени.