"Обичай света" на Борислав Витков

"Обичай света"-така е нарекъл втората си самостоятелна изложба Борислав Витков. Официалното й откриване бе на 12.02.2014г./сряда/ от 17,30 часа в зала "Орханиец" на Исторически музей Ботевград.

Изложбата бе открита от директора на Исторически музей Ботевград г-жа Тодорка Коцева, която изрази задоволството си от добрия прием на първата изложба и подчерта факта, че вече за втори път  излагаме картини на Борислав Витков пред ботевградската общественост. Художникът се представи накратко споделяйки: "Всички трябва да обичаме света и да го поддържаме хармоничен и чист”.

Борислав Витков е роден в гр. Луковит през 1969 година. От 1974г. живее в Ботевград. Средното си образование получава в ОУ"Н.Й. Вапцаров" Ботевград, където негов учител по изобразително изкуство е Иван Златев. Той пръв запалва интерес към рисуването у своя ученик.  Борислав Витков по професия е треньор по таекуон-до на деца в различни възрастови групи от общините Ботевград, Правец и Етрополе. През 2012г. той завоюва  златен медал за ветерани от европейското първенство по таекуон-до - версия ITF.

Поздрав към художника от Литературен клуб"Стамен Панчев" Ботевград прочете Мария Ценева:

ГАЛЕРИЯ

На Б. Витков

Гледаме картините

и виждаме,

и чувстваме

как заченати са във светлина-

да ни докосват,

да ни обгръщат

от тях да струи топлина.

Топлина-

човешко-божествена,