От Цветния прашец до меда

В  „САЛОН  НА  ИЗКУСТВАТА  2016г.”  и  в  деня на Св. ХАРАЛАМПИЙ

в ИСТОРИЧЕСКИ  МУЗЕЙ  БОТЕВГРАД

бе открита самостоятелната изложба живопис на

КАМЕЛИЯ ПЕТКОВА „ОТ  ЦВЕТНИЯ ПРАШЕЦ  ДО МЕДА”

Изложбата откри директорът на Исторически музей Ботевград г-жа Тодорка Коцева. Тя представи художничката, която е родена през 1991г. в нашия град. Завършила е ПГТМ"Христо Ботев", а в момента е студентка в Лесотехническия университет. Тя е потомствен пчелар и като такъв членува в дружеството на ботевградските пчелари "Димитър Панчев 2008". Изявата на младата художничка бе уважена от многобройна публика, сред която специално  от София бяха дошли  група нейни състуденти и бъдещи агрономи.

А иначе, всеки непредубеден  може да се убеди в талантливата непосредственост на рисунъка, често уловил топлата слънчева светлина. Картините са жизнени, като и тематиката на изложбата - пчелният мед, който е вкусен, ароматен, но и лечебен, като чистосърдечна усмивка, предизвикана от допира с красивото, в което се оглеждат творбите на Камелия Петкова. Цъфтящи клончета, нежно докоснати от забързана пчела, кошери намерили уютното гостоприемство на слънчевата ни земя, мед - плод на хармоничната извисеност на природата..., залата в музея  грее в нюансите на раждащи се багри в душата на едно младо, умно и интелигентно  момиче, което носи без съмнение чудния дар на добрия художник.

ЗАПОВЯДАЙТЕ !