Отбелязваме седмицата на пожарната безопасност

Днес, 10 септември 2014, в едно от фоайетата на Исторически музей Ботевград бе открита фотоизложба „По силни от огъня“ с автор Силва Тонева. Фотосите са от ежедневната дейност на огнеборците и бяха представени от г-н Цветомир Милчев – инспектор в местната противопожарна служба.

Специално за откриване на изложбата от ОУ „Любен Каравелов“ с. Трудовец тук бе клуб „Млад огнеборец“ с ръководител Илиана Марчовска и водач пожарникарят Пламен Александров. Учениците от клуба представиха разказ, в който героите бяха пожарникарите от ботевградската противопожарна служба, а местностите, в които се развиваше действието също бяха от нашия роден край. В инициативата в музея се в включи и новият директор на училището в Трудовец – г-жа Мая Пенчева.