Пламен Петков-изложба текстил

На 27 април в инициативата на Исторически музей Ботевград "Салон на изкуствата 2017г." бе открита изложба текстил на Пламен Петков. Тя ще може да бъде видяна от посетителите на музея без такса вход до 19 май 2017г.

Пламен Петков е роден през 1949г. в с. Гложене, Врачанско. Член е на представителството на СБХ, клон Враца.

Завършил е специализиран курс по текстил в гр. Дрезден, Германия при професор Хенрих Мюлер и Бригите Щаунбах. От 1978г. до днес неотлъчно е организатор или участник на над 20 изложби, сред които се откроява през 2001г. самостоятелната му изложба в галерия "Етиен"-София, 2001 и 2002г. участие в изложби на ул."Шипка" 6 в София, 2006г.-самостоятелна изложба текстил в културен дом Витгенщайн във Виена, Австрия...

В Ботевград, художникът е изложил около 30 свои творби, като само една от тях до момента е участвала в изложба, останалите представя за пръв път и са дело на неговата ръка от последните месеци.

Малко преди да закрием изложбата, нейният автор внезапно ни напусна. Поклон пред паметта на Художника Пламен Петков!