Творческият свят на Жеко Димитров

В инициативата "Салон на изкуствата 2015г.", Исторически музей Ботевград представя творческия свят на

ЖЕКО  ДИМИТРОВ.

Събитието откри директорът на музея г-жа Тодорка Коцева, която представи юбилейната изложба "Море и любов" и самия автор пред ботевградската публика. Той е гост на Исторически музей Ботевград за втори път през последните 5 години. Съвсем отскоро, пък е и сред членовете на Съюза на независимите български писатели, така че прозвучаха стихове от две от последните му стихосбирки.

Жеко Димитров разказа накратко на присъстващите за себе си и любовта му към музиката и поезията, като начин за себеизразяване и себеосъществяване.

Творческият свят на Жеко Димитров ...галерия от образи и чувства, прозвучаха в рецитал със съпровод на китара.Специален поздрав към автора и присъстващите бе подготвил и театър "Савели" със специалното участие на Мери Роджери-Италия.

От представената в музея стихосбирка "Съкровището на живота", публикуваме четиристишието "Автопортрет":

Самотно, изоставено от бурята дърво,

но пак расте от милостта на Бога,

с една надежда-птица, търсеща гнездо,

сред клоните на неугасващ огън...