Творчеството на Райна Генчева

От 7 октомври 2014г. във фоайето на Исторически музей Ботевград представяме творчеството на VІІ-класничката от ОУ"Н.Й.Вапцаров" Райна Генчева.

Това е първата й самостоятелна изложба.С рисуване Райна Генчева се занимава  от най-ранна детска възраст. Вече е натрупала завидно количество отличия от различни национални и международни конкурси, които също са изложени в музея.

Изложбата стъклопис, графика, темпер, работа с пирограф... събра пъстра публика от приятели и съученици на художничката, а също-учители и граждани. С кратко представяне на Райна Генчева, изложбата откри директорът на Исторически музей Ботевград г-жа Тодорка Коцева. Художничката бе поздравена от класната си ръководителка г-жа Димитринка Андреева и от директора на ОУ"Н.Й.Вапцаров" Ботевград г-жа Петя Кочкова. Откриването на изложбата продължи в неформална обстановка сред прегръдки, усмивки и добри пожелания на приятели.