Втората Световна война в ордени и значки

По повод 70 години от края на Втората Световна война, Исторически музей във фоайето на ІІ етаж представя ордени и медали от фонда си.

Изложбата бе официално открита от директора на музея г-жа Тодорка Коцева. Включва около 50 експоната, дарени от участници в антифашистката борба или техни наследници. Сред изложените ордени, медали, значки четем имената на хората, на чийто плещи се изкова забележителната дата 9 май.

Да сведем признателно глави пред собствениците на дарените отличия:

Иванка Тодорова Гарванска, Васил Томов Ятин,Тодор Гайдарски, д-р Христо Янакиев, Марин Гайдарски, Ивана Стоянова, Марин Манчев Цолов, Иван Донков, Васил Стоянов, Марин Кръстев, Тодор Ненов, Нако Иванов, Марин Дудин, Йорданка Стоянова, Иванка Гайдарска, Стоян Начовски, Васил Вълчинов, Коцо Узунов,  Димитър Рашковски, Саво Коловски, Йона Горанова, Злата Стоянова, Вълко Радински, Трифон Христовски... и на стотиците незнайни борци паднали в антифашистката борба.