Абсолвентите от Колежа по Енергетика и Електроника получиха дипломите си

01.06.2013г. 16:53 |

Днес на тържествена церемония в зала "Орханиец" / Исторически музей, Ботевград/ завършилите специалността "Приложна компютърна и електронна техника" към КЕЕ - Ботевград, получиха дипломите си.
Тържеството бе открито от ръководител катедра ЕКСТ към учебното заведение  - проф. д.н. Ради Романски. В словото си той подчерта,че това е 20-ият випуск на колежа, филиал на ТУ - София. За изминалия период успешно са завършили 882 студенти.
Завършващият Випуск 2012 е постигнал успех "Добър" - 4,30, което е  един добър показател, подчерта ръководителят на катедрата. Девет от завършилите студенти продължават образованието си в родни технически университети, останалите са поели пътя на професионалната реализация. На фона на все повече растяща безработица сред младите хора, това условие не важи за завършващите Колежа по Енергетика и Електроника, които успешно се реализират, благодарение на висококвалифицираната си подготовка.
Приветствие към абсолвентите, техните родители и преподавателите поднесе  директорът на Колежа,  доц. д-р Ивайло Ганев. Той изтъкна,че през настоящата учебна година в учебното заведение се обучават 190 студенти, които са бъдещата надеждна смяна в отговорните сектори на икономиката, каквито се явяват енергетиката и електрониката.
От името на завършващите професионални бакалаври слово произнесе  Севдалина Симеонова.
Проф. Романски обяви и изказа благодарност на фирмите-спонсори -  АТА computers, Atlantis Net ООД, ОКТО 7 СД и АМГ Технолоджи ООД.
Отличникът на випуска, Валери Иванов, прочете Галилеевата клетва, в която се заклеха  абсолвентите.
Директорът на Колежа връчи дипломите на успешно завършилите възпитаници.
На първенеца на випуска, Валери Иванов, и завършилия с мн.добър успех - Тодор Цветков - бяха връчени подаръци от фирмите-спонсори.

Източник: balkanec.bg