Коледна работилничка за свещи се проведе в Историческия музей Ботевград

17.12.2013г. 16:46

Днес в Историческия музей бе организирана Коледна работилничка за свещи с пожелания. Директорът на музея, Тодорка Коцева, представи Теодора Коцева - момичето, което изработва собственоръчно свещите.
„Решихме, че най-удобния момент да покажем свещите на Теодора ще бъде точно преди Коледа, за да носят те коледни послания” – сподели Тодорка Коцева.

Теодора Коцева е родена в Трудовец и там се намира и нейната работилница, в която изработва свещите. Завършила е Гръцка филология във Философски институт в Атина.
Любовта й към свещите се заражда именно там, в едно магазинче за свещи.

В декорацията на свещичките  участваха  възпитаници на ПМГ „ Акад. проф. д-р Асен Златаров” от 8 „г” клас и от клуб „Арт Студио” с ръководител Радка Иванович.
В работилницата се включиха още  Даниела Колева- директор на гимназията, и Диана Маринова – доктор по право.

До Коледа във фоайето на музея ще бъдат изложени и прекрасно украсените свещички, дело на Теодора.

Източник: balkanec.bg