Най-новият филм за Левски ще бъде прожектиран в Правец и Ботевград

На 17 юли (понеделник) в навечерието на годишнината на Апостола, в Историческите музеи в Правец и Ботевград ще се състои прожекция на най-новия филм за Левски - „ЛЪВСКИЙ: Европеец в Българско!", който е с продължителност 57 минути.

Лентата е художествено-документална с игрални възстановки и анимационни сцени, а в документалната част участие вземат изтъкнати историци като проф. Пламен Митев, Дора Чаушева, Теодор Тончев и проф. Иван Стоянов. Филмовата част е придружена от рецитал на стихове от Ботев и Вазов за Васил Левски, както и строфи от съвременни поети за Героите. В ролята на Христо Ботев е режисьорът Искрен Красимиров, станал популярен като съвременния двойник на Войводата, а „живият Левски" на екрана претворява носителят на „Икар" Симеон Владов.

Прожекцията в Правец ще започне в 16:30ч, а в Ботевград - в 18:00ч.
Жителите на Правец ще видят „живите Ботев и Левски" – единият на сцената, а другият на екрана, в рамките само на един час.

Премиерата на филма се състоя вчера - 13 юли в Аулата на Софийски Университет „Св. Климент Охридски".

Източник: balkanec.bg