Пенсионери от ботевградския клуб „Детeлина” изнесоха спектакъл-рецитал пред деца и отправиха послания към тях

Пенсионери от ботевградския пенсионерски клуб „Детелина” изнесоха спектакъл-рецитал пред ученици от ОУ „Васил Левски”. Домакин на проявата, посветена на Международния ден на детето – 1 юни и Деня на Ботев и Ботевите четници – 2 юни, бе Исторически музей – Ботевград. Освен ученици, сред публиката в залата бяха техни учители и родители.
Спектакълът пресъздава драматични моменти от падането на България под турско робство до нейното освобождение и от живота и революционната дейност на Христо Ботев. Те се редуваха със стихове на поета, откъси от неговата публицистика и патриотични български песни.
Финалните думи на спектакъла прозвучаха като послание към подрастващите: „Пред подвига на своите деди, ние горди сме! Слава, че в борбата черна глава не клюмнаха, меча не дадоха и своята Родина не предадоха! Деца, гордейте се, сълзите си отрийте сега, има ли сме синове юначни, които скъпа кръв проляха, за да добрува България свободна!”.