Ученици от ПГТМ изнесоха Урок по родолюбие по повод националния празник на България

28.02.2013г. 15:11

Днес в Историческия музей учениците от 11 „д” клас на ПГТМ „Христо Ботев” изнесоха Урок по родолюбие. Урокът е по повод наближаващия национален празник на България  - 3-ти март.
„На 3-ти март, 1878 г., не далеч от Истанбул, в малкото селище Сан Стефано, бе поставен финал на петвековната робия на българите. 3-ти март, една дата, която ни кара да се гордеем, че сме българи. Дата, която ни кара да обичаме родината си и да се прекланяме пред подвига на героите си” – с тази думи учениците откриха урока. Последваха презентации за живота и делата на великите герои на България като Георги Раковски, Любен Каравелов, Васил Левски, Христо Ботев. Учениците разказаха и за Априлското въстание, за Руско-турската освободителна война, както и за преминаването на отряда на ген. Гурко през Орхание.
Тодорка Коцева благодари на учениците, че са избрали Историческия музей за тези прекрасни презентации, както и за това, че те ще останат подарък за музея.
„На 3-ти март презентациите ще бъдат качени в новия модул на сайта на музея „Моят роден край” – заяви госпожа Коцева.

Източник: balkanec.bg