В памет на Стамен Панчев

21.03.2013г. 11:25

С поредица от мероприятия Исторически музей-Ботевград ще почете паметта на Стамен Панчев по повод смъртта му на  23-ти март (събота). На 22 март (утре) от 11.30 ч. Община Ботевград, Исторически музей и ТПГ „Стамен Панчев” организират съвместна инициатива в зала „Орханиец”, където ще бъде показана компютърна презентция, посветена на патрона на училището. От 12 часа на пл. „Саранск” традиционно ще се проведе церемония по поднасяне на венци и цветя пред паметника на Стамен Панчев.
От 17.30 ч. отново в Исторически музей ще бъде представена книгата на проф. Стоян Михайлов „Момчето с побелелите коси” в памет Иван Стамболиев.
На следващия ден -  23-ти март внучката на Стамен Панчев-Райна Панчева, ще гостува със своето семейство в  Исторически музей – Ботевград. Срещата с тях започва в 11ч. в зала „Орханиец” по покана на дружество "Орханиец".

Източник: balkanec.bg