10 години сдружение на онкоболните в Ботевград

На 12 януари 2017г. , сдружението на онкоболните "Силен дух" с председател г-жа Елисавета Митушева, тържествено отбеляза своя 10 годишен юбилей в музея. Със специален поздрав по повода се включи вокалната група за стари градски песни "Пей сърце" към пенсионерски клуб "Детелина" Ботевград, с ръководител Богдана Георгиева. Те изнесоха поетично-музикална програма за присъстващите в зала "Орханиец" на музея.

Председателят на сдружението Елисавета Митушева представи накратко дейността на организацията пред присъстващите гости и благодари на нейните благодетели.

Благопожелания към организацията отправиха общински структури, други неправителствени организации и граждани. Към тях се присъедини и архиерейският наместник на Ловчанската митрополия  в Ботевград - отец Борис, който също бе сред гостите в залата. Той разказа две притчи за  несломимия човешки дух, комуто е по силите  да победи дори тежкото заболяване рак.