100 г. Балканска война

Днес, 05.10.2012г. се навършват 100г. от деня, в който цар Фердинанд прочита Манифест към българския народ в църквата "Свето Успение Богородично" в Стара Загора.
Исторически музей Ботевград нареди изложба посветена на този юбилей. Сред показаните експонати, които са притежание на фонда на музея е и гореспоменатия Манифест към българския народ  с призив за участие във война с другите съседни балкански държави срещу Турция от цар Фердинанд. Исторически музей Ботевград показва и писма от фронта на именития ни съгражданин Стамен Панчев-загинал в Балканската война, снимки на участници и списък на загиналите на бойното поле от Ботевградска община 199 човека.

Изложбата ще е на разположение за всички, които проявяват интерес към 100 годишнината от Балканската война през целия месец октомври.