„Алкохол и амбалаж”

На 14.02.2018г. Гостуваща изложба на Исторически музей Ботевград ще бъде „Алкохол и амбалаж”. Тя е първата от находчивите и изключително интересни тематични изложби на Историческия музей в Горна Оряховица, представени пред публика през последните години.Колекцията проследява развитието на стъкления амбалаж от края на XIX и началото на XX век и показва различни видове алкохолни бутилки, гарафи, чаши, халби и мострени етикети, някои от които са изработени с изключителна естетика. Специално внимание е отделено на най-популярния амбалаж за спиртни напитки, използван в България през първата половина на XX в., а винените и бирени бутилки са като визитна картичка на градовете, производители на шишетата. Показани са интересни бутилки за сода и лимонада, стари сифони за газирани напитки, специфичен кръчмарски инвентар. Освен шишета изложбата включва и голям брой черно-бели снимки и фотографии с различно „алкохолно” послание. Върху някои от тях са изобразени типично български кръчмарско-юнашки сюжети с неочакван край.
ЗАПОВЯДАЙТЕ!