„Ботевград – първият уикиград в България”.

На 22-ри декември 2017г., Градската библиотека „Иван Вазов” бе домакин на церемонията по награждаване на победителите и участниците в първия конкурс от инициативата „Ботевград – първият уикиград в България”.

Участниците, получили грамоти за индивидуално участие: Десислава Алексова, Веселина Нинова, Геновева Атанасова, Емилия Вачева, Ирен Панчева, Лъчезар Луканов, Пламен Минчев, Радосвета Апостолова, Рени Петрова, Славчо Костов, Цанка Йорданова; Цветелина Николова; Георги Кубетски; Тереза Герашка, Албена Сертева, Людмила Чудомирова, Миглена Василева, Павлинка Георгиева, Татяна Велева.

Грамоти и награди за активно участие получиха четири институции: Народно читалище „19 февруари 1906“ – Скравена; Международно висше бизнес училище – Ботевград; Библиотека „Иван Вазов“ – Ботевград; Основно училище „Васил Левски“ – Ботевград.

За написаните статии и принос към развитието на инициативата, награди получиха:

Първо място: Симеон Луканов за статията Защитена местност „Мухалница“ и добавени снимки към статията

Второ място: Исторически музей - Ботевград с пет написани и публикувани статии за културно-исторически обекти на територията на Община Ботевград

Трето място: Георги Петров за Защитена местност
„Дренето“ и добавени снимки към статията

За снимки:

Първо място: Димитър Боевски за уачастие с над 300 качествени и добре описани снимки.

Второ място: Николай Стефанов за участие с качествени снимки и статия за Поддържан резерват „Училищна гора“.

Трето място: Петя Антонова за участие с 50 снимки, репродукции на архивни фотографии от Исторически музей – Ботевград.

Да ни е честита наградата! Пожелаваме си още успехи, никога да не секват упоритостта и усилията ни за Популяризиране на Историята и съхраняване на Културното наследство в родния ни край! Благодарим!