Честит празник!

Честит 36-ти Международен ден на музеите!
Честита 9-та Европейска нощ на музеите!
    Днес е Международният ден на музеите. Събитието се отбелязва за първи път на тази дата през 1978 г. Решението за празника е взето през 1977 г. в Москва на ХІ-тата генерална конференция на Международния съвет на музеите. В цял свят на този ден служителите на музеите и галериите празнуват своя професионален празник, като организират най-различни културни събития. Тази година в  инициативата участват над 30 000 музеи в повече от 120 държави по целия свят.
  Европейската нощ на музеите стартира през 2005 година във Франция, а тази година мотото е „Музеи - Памет + Креативност = Социален прогрес".
    Исторически музей Ботевград е част от международния ден на музеите за 3-та поредна година.

Поздравяваме всички наши приятели, с които споделихме през годината не само история, но и множество вълнуващи мигове с музика, картини, поезия... и всичко това, отвъд думите,  което направи Историческия музей в Ботевград незабравим, своеобразен и непрестанно интересен.