Детство мое реално и вълшебно...

Изложба с над 70 рисунки, посветена на 1 юни - Ден на детето, бе открита днес пред Исторически музей – Ботевград. Творбите са дело на децата от детска школа по изобразително изкуство „Хармония“ с ръководители Димитринка Томова и Станислава Комитска.
„Тази година съм много доволна от Вашата работа, от това, че творите с ентусиазъм и от желанието Ви за повече знания и умения в обалстта на изобразителното изкуство. Надявам се да продължавате в същия дух и да не спирате да правите това, което искате“ – с тези думи Станислава Комитска се обърна към своите възпитаници, които присъстваха на откриването на изложбата.
От утре - 2 юни, рисунките на децата ще бъдат подредени във фоайето на музея, където ще останат до 15 юни.
Участниците в изложбата, както и децата, дошли да я разгледат, имаха възможност да поиграят на ластик и „дама“ пред сградата на музея, както и на други игри от детството на своите родители, баби и дядовци. Какви са били старите методи на забавление, игрите и играчките от края на миналия век, какво е търкала, чилик, "кральо - портальо" ...припомнихме си правилата на жуменката и народната топка.