Гости на Исторически Музей Ботевград бяха ученици от италианското държавно училище първа степен - "Бароломео Лоренци"- гр. Фумане, област Верона

За 7-ма поредна година възпитаници от 8-мите класове на ППМГ "Акад. проф. д-р Асен Златаров"- Ботевград посрещнаха своите приятели по линия на традиционното сътрудничество между ППМГ и италианското държавно училище първа степен- "Бароломео Лоренци"- гр. Фумане, област Верона. Припомняме, че всяка година през месец март ученици от Златаровската гимназия гостуват на италиянските си приятели, а обратната визита традиционно е през месец май, когато учениците от Италия биват настанени в домовете на своите български приятели.
И тази година бе спазен българският обичай и гостите бяха посрещнати, както повелява традицията- с пита и мед и сол. Последва приветствие от директора на училището Даниела Колева.

14 Май, 12:36

irina