„Хора, събития, предизвикателства“

„Хора, събития, предизвикателства“ – под това мото вчера бяха отбелязани 45 години от създаването на емблематичния завод „Пластхим“ в Ботевград. Домакин на събитието бе Историческият музей. Зала „Орханиец“ се оказа тясна да събере десетките събрали се бивши работници и служители, както и хора, интересуващи се от историята на предприятието. Всички те участваха в срещата-разговор, на която споделиха своите спомени както за производствата, така и за своите колеги и директори, които вече не са между нас. Специален музикален поздрав към присъстващите отправи вокална група „Пей, сърце!“ с ръководител Богдана Георгиева. Директорът на музея приветства гостите с една извадка от символичната анотация за историята на предприятието, която е записана във витрината с предмети, свързани с дейността на химическия комбинат. Оказа се, че информацията е не само оскъдна, но и неточна. И точно за това такива срещи имат важно значение, за попълване на най-новата история на Ботевград. Във фоайето на музея бе показана излжоба с уникални снимки, някои не показвани до сега, рекламни плакати на „Пластхим“, както и предмети, произведени в завода – пластмасови изделия и, разбира се, тапети. Част от експонатите са от лични архиви на бивши работници в предприятието.