Интерес към изложения на 6 януари в музея,в-к "Ботев лист"

На 6 януари, в чест на рождението на патрона на нашия град Христо Ботев, тази година Исторически музей Ботевград изложи за разглеждане пълна колекция на излизалите през годините вестници "Ботев лист".

Инициативата бе и в памет на издателя и редактора на вестника -писателя, член на СБЖ -Кирил Андровски, който ни напусна в края на 2016г.

Интересът, към публикуваните през годините факти, документи и художествени творби посветени на Ботев бе голям.

На 19 януари 2017г., за да разгледат изложените вестници, ни гостуваха ученици от  ІХ клас на ПГТМ "Христо Ботев", с тяхната преподавателка по история г-жа Мая Върбанова. За някои бе интересно да разгледат снимковия материал, други четяха стихове или обогатиха познанията си по история.