Исторически музей Ботевград вече е част от интернет пространството

В рамките на тържественото отбелязване 100 години гимназиално образование в община Ботевград на 06.11.2012г., в зала „Орханиец” официално бе представен сайт на музея, изготвен безвъзмездно от деветокласника на ПМГ”Акад. проф. д-р Асен Златаров” Светлин Йотов. В интернет вече всеки може да открие информация за музея и неговите изяви на адрес:  http://museumbot.bg. Уебсайтът предоставя информация  на 65 езика, има лесна навигация, дори мобилна версия. С панорамни снимки е представен  филиалът на музея-килийното училище в с. Боженица.

Директорът на музея г-жа Тодорка Коцева благодари  на талантливия възпитаник на златаровската гимназия и му връчи поздравителен адрес, в който четем: „Сякаш вчера бе началото на лятото, когато едно много любезно момче влезе в Исторически музей Ботевград с нестандартно предложение да сбъдне една огромна надежда на музейните специалисти-направата на собствен сайт.

Съвместната ни работа бе предизвикателство, приключение, източник на нови познания, които ежедневно съвместно получавахме. Музейните специалисти се докосваха до света на компютърните технологии, а подаряваха в отплата-любовта си към българската история. Бродихме не само сред експонати, а сред епохи запечатили миналото на Ботевград. Дано сме преминали успешно това огромно предизвикателство, изявявайки в нашия сайт най-доброто, на което сме способни”.

Общинското ръководство благодари на  Светлин Йотов, награждавайки го с  Албум на Ботевград.

Младият програмист бе поздравен лично, за безкористния труд  и талантливо представяне на Историческия музей, от директора на гимназията г-жа Даниела Колева, от заместник председателя на Литературен клуб ”Стамен Панчев” Ботевград-Царинка Божилова, от учители и общественици.