Изложба на ловни трофеи

Изложбата бе открита от директора на музея г-жа Тодорка Коцева с думите: „Щастливи сме, че за първи път в Ботевград се открива изложба на ловни трофеи и заслугата за това е на Сдружението на ловците и риболовците „Сокол” Ботевград . Зала „Орханиец” се докосна по нетрадиционен начин до богатствата на Стара планина. Сред жълтите дъбови и букови есенни листа, изниква женски глиган с малките си, дропла, дива патица, огромни еленови рога, муфлони... Необичайният колорит дължим, освен на местните ловци и на участието на Търговско предприятие държавно ловно стопанство „Витиня” и Ловно стопанство гр. Правец. Идеята на организаторите е да познаваме, ценим и пазим богатата фауна на района, както сподели Марин Бончовски-председател на Сдружение „Сокол”. Скъпи гости при откриването на изложбата бяха г-жа Йорданка Лалчева-председател на Общински съвет Ботевград, г-жа Цеца Иванова – секретар на община Ботевград, г-н Веселин Драганов-кмет на с. Трудовец, г-н Цветослав Борисов-кмет на с. Радотина, г-н Сашо Денкин-кмет с. Врачеш, много граждани и гости на община Ботевград. Изложбата от 120 трофея ще гостува на Исторически музей Ботевград от 8 до 28 ноември 2012г.