Музеят през лятото

Исторически музей Ботевград продължава да работи и това лято без почивен ден и без почивка на обяд и се радва на голямо посещение въпреки температурните аномалии през това лято.
Инициативите в музея продължават и през лятото, като някои от тях едвам побират желаещите да присъстват-като например прожекцията на филма на Искрен Красимиров ""Лъвский-европеец в българско". Искрен Красимиров е голям приятел на музея, който искаше първата прожекция на филма да бъде на 13 юли в музея на Ботевград, но екипът на музея реши, че по-подходящата дата е 17 юли-в навечерието на 180 годишнината от рождението на Апостола на българската свобода.
Много хубаво е, че баби и дядовци водят в музея своите внучета, живеещи в чужбина, които им гостуват през лятото.
Показваме снимка на най-малкото, ентусиазирано българче живеещо в Канада-Виктор Тодоров на 3г.
Заповядайте и Вие!