Образователна програма "По стъпките им..." събира детския прочит на историята, съхранявана в залите на Исторически музей - Ботевград

Ученици от седми клас на ОУ "Никола Йонков Вапцаров" гр. Ботевград, с преподавател по история Людмила Лазарова, заедно с Емил Миланов - изследовател на хайдутското движение в ботевградския край, бяха наши гости на 13-ти март. Инициативата за мероприятието бе реализирана в рамките на образователната програма "По стъпките им...", осъществена по предложение и със съдействието на "Славянско дружество" Ботевград. Заснетите в продължение на три месеца филми в залите на музея от учениците, бяха представени на аудиторията. Атмосфера, наситена със знания и дискусии се понрави и на възрастната част от аудиторията! Интересен поглед върху сведенията за руско-турската война от 1877-78г., викторина и бързо преминалите два часа, оставиха усещането за добре завършилия проект и поставиха начало на нови теми!