Община Ботевград ,Националният природонаучен музей- БАН и Исторически Музей Ботевград отбелязаха Деня на Жабешкото блато

Денят на Жабешкото блато се отбелязва по повод първото научно документиране на миграцията на планинската жаба в защитената местност „Мухалница” край Ботевград. През вчерашния ден в града се провеждаха инициативи по повод Деня на Жабешкото блато, като в 13ч. в зала „Орханиец” на Исторически музей Ботевград се състоя официалната част на програмата. Почетен лектор на събитието бе доайенът на херпетолозите у нас д-р Владимир Бешков от БАН. Сред гостите бе кметът на община Ботевград Иван Гавалюгов, Емилия Вачева, докторант в Националния природонаучен музей при БАН, експерти от РИОСВ, Ева Нишева, еколог на община Ботевград и др. служители на Общинската администрация.