Отчетно-изборно събрание на Туристическо дружество "Венеца" Ботевград в музея

На 29 юни 2017г. в Исторически музей Ботевград се проведе отчетно-изборно събрание на Туристическо дружество „Венеца”. След отчета на председателя и контролната комисия за работата на дружеството през последните 5 години, се премина към избор на ново ръководство на дружеството. С явно гласуване бе избран Управителен съвет с председател Йордан Хистосков.Новият председател е роден в гр. Стрелча. От три години живее и работи в нашия град. Същият е завършил бакалавърската си степен със специалност „Туризъм” в УниБИТ-София, а в момента продължава образованието си в магистърска степен в специалност: ”Медиен бизнес и информационни технологии”. Йордан Христосков се занимава с туризъм от ученическите си години, а по-късно и като сътрудник в Исторически музей Стрелча и Общинския туристически информационен център. Участвал е в няколко учебни практики, свързани с туризма, а основните проекти по които е работил са свързани с направата на анализи на туристическия потенциал и туристопоток. Към момента е част от младежка работна група за реконструиране, облагородяване и социализиране на подлезното пространство под ларгото в София.

Туристическо дружество „Венеца” набира нови членове, като желаещите могат да попълнят заявление и да получат информация в Исторически музей Ботевград, който съвместява в своята дейност и тази на Туристически информационен център или на телефона на музея 0723/66828.