Първо дарение за 2019 година

Тази година започва повече от добре! Хвалим се със заключени пръстчета...
Дарението в първите дни на 2019г. е повече от добре дошло, както и нашия дарител - Илия Хаджийски.
Вещите са на фелдфебел Марин Тошев Коцев от село Рашково, Орханийско, сега Ботевградско. Участник в Първата световна война, от 14 -та рота на 16-ти Ловчански полк, ранен край с. Чамурла през 1916г.
Едно малко тефтерче с червени корици, съдържа подробен списък на офицерите и войниците от същата тази 14 рота, данни за месторождението им, местожителството им, времето на присъединяване към полка, здравословно състояние, заплати, отбелязани празници и кончина /ако има такава/.
Фелдфебел Марин Тошев Коцев е един от доживелите над 80 години участници в Първата световна война. Награден с безброй ордени, прародител на журналиста Георги Тошев. Вещите случайно са намерени от Илия Хаджийски, който ги донесе в музея! Някои от въпросите, които сме си задавали, движейки се по следите на 16-ти Ловчански полк вече имат своите отговори! Благодарим!
Това не е всичко! Една прекрасна "ADLER" вече е при нас! При това съвсем пишеща!