Премиера на "Лъвский-европеец в българско"

На 17 юли 2017г. в Исторически музей Ботевград специален гост бе Искрен Красимиров, който представи най-новия си филм "Лъвский-европеец в българско". Залата още в най-ранния следобяд бе препълнена от желаещи да се докоснат до святото дело на Апостола на Българската свобода. До пристигането на екипа на Искрен Красимиров в залата бяха прожектирани презентации, изготвяни от екипа на Исторически музей Ботевград през годините.
Премиерата на "Лъвский-европеец в българско" започна с приветствие на директора на музея г-жа Тодорка Коцева към присъстващите в залата. За работата си по филма разказа и неговата сценаристка г-жа Илиана Минковска. В главната роля изключително успешно бе преваплащението на нашия съгражданин Симеон Владов.
След прожекцията на филма, екипът изказа благодарност лично към г-жа Виолета Орманджиева и гражданите на Ботевград за финансовата помощ за направа на "Лъвский-европеец в българско".
В музея всеки можеше да си купи диск с филма и стихове за Левски.