Реставрирахме войнишкия паметник на площад „Незнаен воин“

Войнишкият паметник на площад „Незнаен войн“ в Ботевград отново ще изглежда по начина, по който е изглеждал при откриването си - 20 октомври 1929 г. Във връзка с наближаващия национален празник на България - 3 март, днес бяха монтирани нова плоча-пластика и нов герб на липсващите им места. Новите части са точни копия на оригиналите и са дело на художника-приложник Веселин Райков.
Да припомним, че преди десетина години бе откраднат щика на войника, а преди 4 години задигнаха оригиналната месингова пластика, върху която бяха изписани имената на мъжете, загинали в Балканската, Междусъюзническата и Първата световна война, както и малък герб от южната страна на паметника. Извършителят така и не бе установен.
Реставрирането на войнишкия паметник се осъществява по инициатива на Исторически музей - Ботевград и Община Ботевград, със средства в размер на 4 000 лева, осигурени от Министерството на отбраната.

Усилията, които в продължение на една година бяха положени се увенчаха с успех!  Вечна слава на героите!