Семинар за разширяване достъпа до културното ни наследство

Семинарът, организиран от Министерство на културата се проведе във Велико Търново от 26 до 28 април 2017г.   Представител на Исторически музей Ботевград бе Десислава Иванова. Лектори бяха д-р Екатерина Цекова и Мадлен Янева. Новата визия на музеите, дигитализацията на фондовете, провокациите и предизвикателствата към екскурзоводите в музея, за специалистите които изграждат имиджа и представят пред посетителите музеите, а често са най-недооценени и най-слабо платени се говори на семинара ... Бяха поставени проблеми и възможни пътища за разрешаването им, защото музеите на 21 век са принудени да излезнат от старите клишета и да отговорят достойно на предизвикателствата на времето. В тях далеч не е достатъчно да се работи, но и направеното да бъде представено публично по най-добрия начин за популяризиране на богатите фондове в българските музеи.
Г-жа Аксиния Бутева-главен експерт в Министерство на културата връчи Сертификати на участниците в семинара и лично на Десислава Иванова-екскурзовод в Исторически музей Ботевград.