Весело лято 2017г.

И тази година Исторически музей Ботевград се включи в инициативата на общината Весело лято. На 24 юли в 9,00 часа групата любопитни малчугани тръгна от музея с екскурзовода г-жа Десислава Иванова и главния експерт "Култура" на Община Ботевград Милена Христова.
Децата изслушаха историята на построяването на храм"Св. Възнесение Господне", поклониха се пред паметта на поборника Стоян Цагарски на път за градския парк. Още в ранните минути на "Поглед в миналото" група от млади фотографи заснеха историческите места, с които се запознаваха участниците в инициативата на община Ботевград. Маршрутът мина през паметника на Незнайния войн, паметника на Христо Ботев, Часовниковата кула, паметника на Стамен Панчев и последно за деня си припомнихме паметните събития от зимата на 1877г. пред паметника на Свободата.