...За една нощ в музея 2...

Европейската нощ на музеите се организира за пръв път през 2005 г. от френското Министерство на културата и много бързо се превръща в международен културен форум. С тази инциатива се дава възможност на по-широка аудитория да се докосне до експонатите и творбите в музеите и галериите, както и до нашите послания.
Благодарим Ви, че сте тук да ни подкрепите и споделите празника ни! Благодарим на нашите приятели от Общински духов оркестър с ръководител г-жа Иванка Савова, благодарим на страхотните малчугани и на Боряна Нешкова, на младите хора, припознали музиката за своя начин на изразяване Ванеса, Дияна, Вихрен, Алекс, Хрисимира, Петър, Андреа, Екатерина, Деница, Мария. На свещената институция Народно читалище “Христо Ботев 1884г.” гр. Ботевград за взаимността. Няма нищо по-достойно да следваш добрите практики и традиции в едно със себеподобните.