За истината и лъжата, културата и историята - Алед Орду в един мотивационен разговор

По покана на Творческа езикова работилница "Евона", Исторически музей - Ботевград бе домакин на мотивационна среща-разговор с Алед Орду. Музикант, който има издадени вече четири албума в автентичен soul-blues стил. Той е един от онези творци, в чието изкуство ясно разпознаваш личността. Водени от желанието ни децата, с които работим да се срещат с хора, които изпитват удовлетвореност и значимост от изборите, които правят в живота си, поканихме Алед да им разкаже за неговия път на филмов режисьор от Ню Йорк до музикант в България. Как решава да посети България, защо избира да остане тук. Вдъхновението, което изживява срещайки се с българската култура и природа и българите с всичките им странности. Мотивационните разговори на теми свързани с културно-историческото наследство, популяризирането му и работата с деца са част от дейността на Отдел "Образователни програми". Новите предизвикателства към екипа на музея започват! Очаквайте продължение...