Зала "Орханиец",се оказа изключително тясна за всички желаещи да отпразнуват деня на Християнското семейство.

Директорът на музея ни посрещна и честити празника с думите:Скъпи гости, от името на екипа на Исторически музей – Ботевград да Ви приветствам с добре дошли на този светъл християнски празник!

Най-ранното известие за честването на празника е от края на 1 век. Прави се възпоменателно тържество и цялото християнство празнува Въведение Богородично.

Според православната традиция Въведение Богородично слага началото на Коледните пости и се свързва с настъпващата зима и очакването на църковните тържества около Рождество Христово.

С решение на Светия Синод на Българската православна църква от 1929 г. празникът Въведение Богородично в България се чества и като Ден на християнското семейство и на православната християнска учаща се младеж.

А сега Позволете ми да дам думата на г-жа Елисавета Митушева, като и благодаря за доверието и подкрепата! Честит празник!