Работилница за мартеници в Исторически музей – Ботевград

В периода 25-27 февруари, в Исторически музей-Ботевград се проведе истинска червено-бяла работилница. Инициативата бе реализирана благодарение на Екатерина Костадинова и с подкрепата на Национален фонд "Култура". Стотици деца се впуснаха в приключението,  в което бяха демонстрирани различни техники за изработка на мартеници. От онова време-миналото, истинските Пижовци и Пенди!  Кати, както я наричаме всички  се занимава професионално с художествена керамика повече от 25 години. Освен това претопява отпадъчно стъкло, от което създава уникални предмети. Тя е член на Занаятчийската камара. Има ателие в София. Организирала е школи по керамика и художествена обработка на стъкло за ученици и хора с увреждания.

Екатерина Костадинова е един от организаторите на Пленера на занаятите в село Боженица, който се превръща в ежегодна традиция. Изложбата от мартеници остава изложена в залата на музея до Великден.