“…след като чуха Чудомир…“

На 22.09.2020г. в Исторически музей - Ботевград бе открита изложба посветена на дарителите.
Директорът на Исторически музей - Ботевград – г-жа Рени Петрова, връчи почетни свидетелства на дарителите на музея за периода 2019 – 2020г.
"По традиция, в дните на културното наследство, Исторически музей-Ботевград отдава своята признателност на хората, без които нито един музей не би могъл да се организира и функционира пълноценно. Нашите дарители. Хората, които ни имат доверие, припознават и уважават дейността на нашите научни и културни институции. Хората, които разбират мисията на културата във всичките и аспекти. Тази култура, която отразява икономическите и социални основи, на които се гради нашето общество, както и предаването на идеи и ценности, присъщи на всяка човешка стъпка в пространството и времето. Позволявам си да споделя с огромно задоволство, че въпреки ограничаването достъпа до културни институти по време на изолацията с цел ограничаване разпространението на Ковид 19, тази година фондът на Исторически музей-Ботевгарад, се обогати със стотици вещи и документи, имащи стойност на движими културни ценности от нашия край. Благодарим Ви!" - каза директорът на музея г-жа Рени Петрова.