"Европейски дни на наследството" 2022г.

И тази година Исторически музей-Ботевград се включва в културният форум "Европейски дни на наследството" 2022г.
На 14-ти септември, сряда в Исторически музей-Ботевград бе открита гостуващата изложба на Исторически музей-Димитровград "Каква невеста си била, ти, мамо". Събитието постави начало на различни прояви, обединени от културния форум "Европейски дни на наследството".
Припомняме, че на 17-ти и 18-ти септември, музеят и Часовниковата кула /със служител от ТИЦ-Ботевград/, ще очакват посетителите си с безплатен вход и беседи.
На 22-ри септември, по традиция вече пета година, освен честване на годишнина от обявяване на независимостта на третата Българска държава, подреждаме изложба с дарените ни вещи в периода септември 2021-септември 2022г. Своеобразен комплимент и израз на благодарност към нашите дарители са експонатите окомплектовали изложбата със закачливото заглавие: "... след като чуха Чудомир..." Заповядайте!